Dział wiedzy

 

Dzięki naszemu doświadczeniu, przeprowadzonym szkoleniom i wykonanym usługom możemy podzielić się z Tobą wiedzą, fachowymi poradami i nowinkami z zakresu hair extension. Zapraszamy do kontaktu i uwag, chętnie napiszemy artykuły na tematy, które nam zgłosicie.

** Wszystkie teksty są naszą własnością – wyrażamy zgodę na ich kopiowanie i bezpłatne rozpowszechnianie TYLKO w niezmienionej formie z podaniem źródła

 

"Gatunki włosów do przedłużeń

Bardzo ważnym elementem, jak nie jednym z najważniejszych jest rodzaj włosów jakimi chce się przedłużyć i zagęścić włosy. Pasemek jest kilka gatunków.

Wyróżnia się włosy: słowiańskie, europejskie, indyjskie, azjatyckie i syntetyczne. W tej kolejności można także klasyfikować ich jakość, od najlepszych do najsłabszych i najtańszych. Wszystkie włosy stosowane do przedłużeń są martwe.

Oznacza to, iż pozbawiono je cebulek, czyli odcięto od substancji odżywczych. Stąd konieczność bardzo intensywnej regeneracji i nawilżania każdego gatunku pasemek.

Najlepszej jakości są pasma słowiańskie, jest to jednocześnie towar najdroższy i najtrudniejszy do zdobycia. Szukając ich warto posługiwać się takimi określeniami jak włosy extra virgin (włosy dziewicze), kucyk(i) słowiański(e), czy pasemka z włosów słowiańskich.

Włosy te są miękkie, delikatne i można z nimi zrobić praktycznie wszystko − pofarbować, rozjaśnić i modelować przy użyciu temperatury. Można poddawać je zabiegom stylizacji, oraz czesać w dowolne fryzury. Oczywiście wszystkie zabiegi muszą być wykonywane możliwie najdelikatniej, i po każdej ingerencji należy je regenerować intensywnie nawilżającymi szamponami i maskami.

Mają bardzo długą żywotność i świetnie dopasowują się do naturalnych włosów. Są lekkie, dzięki czemu minimalnie obciążają żywe włosy. Można je nosić nawet kilkanaście miesięcy, w międzyczasie jedynie podciągać i farbować odrosty (omówione będzie później).

Włosy słowiańskie

Włosy słowiańskie są zazwyczaj nigdy nie farbowane, nie poddawane działaniu kwasów, a ich łuski układają się w jednym kierunku (co oznacza się jako włosy REMY), zapobiega to ich plątaniu i kołtunieniu.

Kucyki pozyskiwane od indywidualnych osób sprzedają najlepsi sprzedawcy i dają gwarancję za ich pochodzenie i jakość. Włosy słowiańskie to luksus wśród przedłużeń i najpiękniejszy, najbardziej naturalny efekt.

Jeżeli możesz pozwolić sobie na takie włosy wybierz je bez wahania, polecaj je także swoim klientkom, które cenią nie niski koszt, ale przede wszystkim efekt i komfort noszenia.

Oferując te włosy trzeba się liczyć z koniecznością koloryzacji, lub rozjaśniania u fryzjera, gdyż kolor jest dobierany przed usługą na zasadzie podobieństwa, a efekt końcowy otrzymuje się po założeniu pasemek i wykonaniu farbowania. Jedynie wstępne rozjaśnianie kucyka wykonuje się przed założeniem i przerobieniem włosów. Kolejne rozjaśnienie wykonuje się również już razem z włosami klientki.

Ostatnio śledząc aukcje internetowe i oferty niektórych sklepów z przykrością stwierdziliśmy, że na rynku jest bardzo dużo podróbek! Jak je rozpoznać? Oto kilka wskazówek:
– jeżeli masz możliwość sprawdź, czy sprzedawca daje gwarancję na włosy słowiańskie,

– w Polsce tylko zawodowi perukarze wykonują dopinki i peruki z włosów słowiańskich! Ich ceny to 1000-3000 zł!

– włosy te są unikatowe, każdy kucyk jest inny, nie można kupić ich hurtowo np. 1000 pasemek w jednym kolorze, długości, zakończonych pod ringi i dodatkowo w super korzystnej cenie! Jeżeli ktoś wystawia pasemka słowiańskie hurtowo w każdym kolorze i długości prawie pewne jest, że włosy nie są extra jakości,

– bardzo trudno poznać włosy które są w naturalnych kolorach, w kucyku bez zakończeń, ale są jedynie włosami indyjskimi, lub azjatyckimi – są już takie na polskim rynku. Sprawdź sprzedawcę, kup jeden kucyk, po ocenie jakości (struktura, gładkość, miękkość) następne!

Nie przepłacaj za włosy, które nie oddają jakości i efektu włosów słowiańskich!!!

Włosy europejskie

Drugimi pod względem jakości są włosy europejskie. Są to najczęściej włosy już przygotowane do założenia, pofarbowane i dostępne w określonej gamie kolorystycznej. Włosy te są sprzedawane w pasemkach lub taśmach. Wybór zależy od metody wybranej przez fryzjera i klientkę. Pasemka są lekkie, nie obciążają włosów i dobrze się komponują z żywymi włosami. Nosi się je średnio 3 razy, ale jest to możliwe jedynie przy odpowiedniej pielęgnacji i odżywianiu pasm. Można je poddawać stylizacji, lecz nie poleca się ich radykalnego farbowania. Są one przygotowane do założenia, mają już odpowiednie wykończenie, przystosowane do wybranej metody. Należy dobrze dobrać kolor tych włosów do włosów klientki. Można stonować je szamponami koloryzującymi. Lepszej jakości są włosy w ciemnych odcieniach. Te z reguły nie muszą być odbarwiane, moczone w kwasach i rozjaśniaczach. Jasne blondy nawet naturalne, nigdy nie farbowane to włosy cieńsze, delikatniejsze, bardziej podatne na uszkodzenia. Stąd możliwa jest różnica pomiędzy jakością tych samych gatunkowo włosów w różnych odcieniach. Niewątpliwym plusem tych włosów jest super jakość za zdecydowanie niższą cenę. Nowość to włosy europejskie extra virgin- nie farbowane, na taśmach, w pasemkach kitkach, do samodzielnego przygotowywania dopinek, pasemek, przedłużeń easy on itd. Włosy te mają tę zaletę, że można je pofarbować idealnie pod kolor swoich włosów- na całość nałożyć jedną farbę (rozjaśnianie polecamy przetestować). Tu także zwracamy uwagę na podróbki. Bardzo często sprzedawcy wystawiają odrobinę lepsze jakościowo włosy indyjskie i sprzedają w cenach włosów europejskich, pod taką nazwą. Nie dajmy się nabrać, włosy europejskie w cenach włosów indyjskich to także włosy indyjskie!

Włosy indyjskie

Jędrne, grube i dość ciężkie włosy to pasma indyjskie. Włosy te są dużo tańsze, ale przy znalezieniu rzetelnego dostawcy, który oferuje prawdziwe i dobre gatunkowo włosy indyjskie można oferować klientkom dobrą jakościowo usługę w korzystnej cenie. Nie komponujmy jednak tego gatunku z włosami bardzo delikatnymi, wielokrotnie rozjaśnianymi, cienkimi, rzadkimi, osłabionymi. Tu polecamy włosy lekkie i cienkie- słowiańskie, europejskie, lub dopinki, które zdejmuje się do snu i okresowo odciąża tym samym włos. Włosy te są już pofarbowane, kolejne, własnoręczne farbowanie wpływa więc na ich jakość. Nie zawsze też farba chce wchłonąć, więc efekt może być inny od oczekiwanego. Można je użytkować kilka miesięcy, w zależności od sposobu noszenia i pielęgnacji. Niestety są to dużo grubsze i sztywniejsze włosy, co sprawia, że mogą nieznacznie odróżniać się od żywych włosów, głównie w dotyku, wizualnie nie ma raczej różnicy. Włosy wymagają intensywnej regeneracji i szczegółowej pielęgnacji. Powłoka silikonowa, którą pokrywane są włosy zmywa się po 2-3 myciach, dlatego dobrze jest stosować podczas noszenia serum silikonowe, lub serum regenerujące, nabłyszczające i zamykające pootwierane łuski włosów. Jeżeli ktoś lubi idealnie proste włosy będzie musiał do stylizacji używać prostownicy, gdyż ten gatunek włosa często ma tendencję do puszenia i skręcania po myciu. Nie ma jednak problemu z wyprostowaniem ich przy użyciu kosmetyków ochronnych, można je też nakręcić w ładne fale, również używając do tego celu specjalnych preparatów. Włosy trzeba regularnie wyczesywać, bardzo pilnować, by nie zaczęły się tworzyć splątania i kołtuny. Indyjskie pasma są ciężkie, dlatego dobrze noszą się u kobiet, które mają grube, wytrzymałe i mocne włosy. Nie polecamy jednak zakładania bardzo dużej ilości bardzo grubych pasm. Lepiej jest doczepić więcej, a cieńszych, niż mniejszą ilość grubych. Obowiązująca tu zasada to rozsądek, nie jest sztuką raz czy dwa przedłużyć włosy i znacznie tym osłabić własne. Warto też, by osoba która je zakłada wiedziała, że nawet przy najlepszym odżywianiu i regeneracji włosy będą bardziej szorstkie i odrobinę inne niż włosy żywe, jest to jednak koszt zakładania tańszych pasemek.

Włosy azjatyckie

Włosy azjatyckie są najtrudniejsze do ładnego utrzymania, ale najtańsze. Przy zakupie i zakładaniu są idealne. Problemy mogą wystąpić później. Ich struktura jest grubsza, po umyciu puszą się, są twardsze od włosów Polek i aby wyglądały ładnie należy im poświęcić dużo więcej pracy. Sztywne i twarde włosy można jednak zdyscyplinować i polubić. Zdecydowanie powinny wyglądać ładnie i estetycznie, to w końcu cel ich założenia. Wystarczy regularne nakładanie profesjonalnych masek regenerujących, serum oraz wyczesywanie. Warto restrykcyjnie stosować się zasad podanych w rozdziale o pielęgnacji włosów. Decydując się na przedłużanie i zagęszczanie tymi włosami powinno się znać ich właściwości. Zawsze informuj swoje klientki o tym, że płacą za jakość włosów, które zakładają, a ich cena jest odpowiednia do czasu użytkowania i wyglądu. Nie zapominaj jednak, że każdy z wymienionych rodzajów pasemek może być lepszej i gorszej jakości, dlatego warto zaufać profesjonalistom. Jeżeli szukasz dobrych pasm do przedłużeń napisz do nas, chętnie doradzimy i odpowiemy na pytania, jakie nasuwają się podczas lektury.

Włosy syntetyczne

Ostatnim typem włosów do przedłużania i zagęszczania są włosy syntetyczne. Nie są to ścięte ludzkie włosy, a syntetycznie wytworzone kosmyki imitujące włosy człowieka. Wykonane są zazwyczaj bardzo dobrze, najtańsze jednak nadmiernie się błyszczą, mają tzw. efekt lalki ( z ang. baby doll). Pasemka są lekkie i bardzo fajnie się sprawdzają, jeżeli nie chce się zanadto obciążyć żywych włosów, są idealne jako przedłużenia na krótszy okres czasu lub jako noszone okazyjnie dopinki i treski. Nie można ich farbować, nie mają łusek, pomiędzy które wsiąka barwnik podczas koloryzacji, jest to jedna z podstawowych różnic z włosami naturalnymi. Dobre jakościowo syntetyki można prostować, nie ma jednak zasadniczo takiej potrzeby, ponieważ włosy nie chłoną wilgoci i nie kręcą się. Poprawnie myte, regularnie wyczesywane i dobrze przechowywane jako dopinki cieszą naprawdę długo, noszone codziennie jako trwałe przedłużenia w zupełności zastępują prawdziwe włosy osobom, które z różnych powodów nie chcą nosić włosów pochodzenia naturalnego, lub szukają tańszej alternatywy dla przedłużeń.

Kolor włosów do przedłużeń

Kolorystyka włosów do przedłużania i zagęszczania jest ogromna. Można kupić włosy w praktycznie każdym odcieniu standardowym, dostępne są także pasemka w kolorach tęczy, np. czerwone, żółte, zielone czy niebieskie. To wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią się zmieniać, a nie chcą niszczyć swojej czupryny dekoloryzacją i farbowaniem. Jest to również rozwiązanie dla nastolatek, które lubią mocne akcenty, lub na różne okoliczności, jako dopełnienie stroju i makijażu. Co ciekawe i ważne dostępne są pasemka falowane i kręcone w równie bogatej gamie kolorów.

Pielęgnacja przedłużonych włosów

Pamiętaj, po wykonaniu przedłużenia włosów musisz posiadać wiedzę o pielęgnacji przedłużeń. Jesteś za nią całkowicie odpowiedzialna. Gdy nie masz czasu na jej prawidłowe wykonywanie radzimy założyć włosy słowiańskie, które są bardzo dobrej jakości, nie wymagają tyle czasu i nakładu pracy.

Profesjonalne strzyżenie i wycieniowanie włosów

Bardzo ważne jest, aby założone pasemka stały się częścią włosów klientki. Aby było to możliwe należy wykonać odpowiednie strzyżenie tworząc z całości modną fryzurę. Radzimy unikać prostych, jednolitych cięć. W celu uzyskania naturalnego wyglądu zalecamy wystopniować włosy nożyczkami i/lub brzytwą. Cięcia ślizgowe są jak najbardziej wskazane. Do założonych pasemek nie polecamy natomiast używania tzw. degażówek, które zanadto szarpią i łamią końce. Koniecznie należy tak ściąć włosy, by zatrzeć granice pomiędzy krótszymi włosami żywymi, a doczepianymi pasemkami. Pamiętajmy, ze wykończenie jest nie mniej ważne, jak samo założenie przedłużeń.

Wyczesywanie

Regularne przeczesywanie przedłużanych włosów pozwala utrzymać je w nienagannym stanie, oczyszcza także z osiadających drobinek i kurzu oraz resztek kosmetyków. Uwaga: jeżeli zainwestowałaś w założenie włosów, cieszysz się ich jakością i pięknem nie warto ich zniszczyć nieprofesjonalnym podejściem do pielęgnacji. Koniecznie zaopatrz się w specjalną szczotkę do przedłużanych włosów, która nie łamie włosów, nie szarpie końcówek, a porządkuje i dodatkowo je wygładza. Szczotka taka ma cienkie, plastykowe ząbki, które idealnie rozplątują pasemka, oraz małe naturalne włosy z dzika, które skutecznie oczyszczają i dodają włosom blasku. W naszym sklepie dostępne są dwa rodzaje takich szczotek, mała idealna do torebki i duża, niezastąpiona przy długich i gęstych włosach. Naprawdę warto je mieć.

Odpowiednie mycie

Pasemka przedłużające są to włosy martwe, pozbawione cebulek. Włosy takie są łamliwe i delikatne, niezwykle uwrażliwione na działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Właściwe mycie to warunek zachowania piękna i żywotności przedłużeń. Przy złym wykonywaniu tej czynności najłatwiej pasma skołtunić i zniszczyć. Oto wskazówki, które umożliwią Ci uniknięcie błędów: – przed umyciem należy dokładnie rozczesać włosy, – najlepiej głowę myć pod prysznicem, ponieważ woda spada z góry, przez co włosy się nie plączą, strumień nie może być intensywny, – BARDZO WAŻNE! MYJ WŁOSY LETNIĄ WODĄ! – włosy myjemy przesuwając palcami z szamponem z góry do dołu, – BARDZO WAZNE! NIE WOLNO MYĆ WŁOSÓW OKRĘŻNYMI RUCHAMI ! Wilgoć i ciepło wody otwierają łuski włosów, które mogą się pozazepiać i stworzyć kołtun, – zanieczyszczone są skóra głowy i włosy u nasady. Wmasuj pianę delikatnie opuszkami palców w te miejsca, pasemka natomiast nie wymagają szorowania. Wystarczy, że piania z szamponu po nich spłynie. – BARDZO WAŻNE! NIE MOŻNA TRZEĆ WŁSÓW RĘCZNIKIEM Należy przeczesać włosy palcami i odsączyć miękkim ręcznikiem, ściskając jedynie kucyk. Następnie odżywiamy włosy.

Nawilżanie

To sedno sprawy. Porcja witamin i mikroelementów musi być dostarczona z zewnątrz, włosy odcięte od cebulek nie mają szans na wewnętrzne wzmocnienie. Polecamy maski mocno nawilżające i regenerujące, najlepiej do włosów suchych i zniszczonych. Tu także kilka ważnych wskazówek: – maska nie może być nakładana na łączenia, ale ok. 2 cm poniżej, – polecamy kosmetyki wygładzające, rewelacyjne są panthenol i oliwa z oliwek, – nałóż dużo większą porcję niż robiłaś to na swoje żywe włosy, pasemka wręcz uwielbiają nadmiar tych kosmetyków, – poświęć temu zabiegowi co najmniej 3-5 minut, – spłucz maskę tak, by nie wciekła na łączenia, – koniecznie wypłucz włosy chłodną wodą. – po regeneracji maską nałóż dodatkowo odżywkę bez spłukiwania. Normalna porcja- wielkość orzecha laskowego, – przesuszone przedłużenia potraktuj serum regenerującym.

Suszenie

Tak naprawdę najlepiej jest nigdy nie dosuszać włosów do końca suszarką, ale pozwolić im wyschnąć samoczynnie. Jeżeli nie ma na to czasu trzeba pamiętać o kilku rzeczach: – wycieranie w ręcznik jest zabronione, włosy można delikatnie odcisnąć, nie wolno jednak ich pocierać, – do tej czynności używaj najlepiej suszarki jonizującej, – susz tylko chłodnym powietrzem z góry do dołu włosów, taka czynność domyka łuski i wygładza pasemka, – przeczesuj włosy jedynie palcami, – włosy możesz uczesać szczotką gdy będą suche.

Modelowanie

Przedłużane włosy można układać w różne fryzury, czesać, prostować, nakręcać. Wszystko to trzeba jednak robić z umiarem i wiedzą. Wskazówki, których mogę udzielić to: – nie nagrzewanie lokówki i prostownicy do maksimum, temperatura pracy powinna wynosić 160- 180 stopni. Wykluczone jest prostowanie np. 200 stopni. To znacznie obniża jakość włosów, – gorącego sprzętu nie należy przetrzymywać na pasmach, – modelowanie powinno być wykonywane przy użyciu profesjonalnych kosmetyków ochronnych, zabezpieczających przed wysuszeniem i naruszeniem struktury włosa, – gorące urządzenia należy trzymać daleko od łączeń, dotyczy to także suszarki, – nie powinno się używać metalowych szczotek i grzebieni, – włosów nie wolno tapirować, – nie wskazane są kosmetyki z alkoholem, lakiery, ciężkie pianki itp.. Przesuszają one włosy, wsiąkają pomiędzy łuski włosów, które później o wiele trudniej „domknąć”, – ostatnim kosmetykiem zawsze powinien być lekki spray nabłyszczający, dzieki niemu fryzura zawsze będzie piękna.

Odporność przedłużanych włosów

Szereg czynników wpływa negatywnie na przedłużone włosy. Możesz uniknąć zniszczeń unikając ich, lub przynajmniej zabezpieczając kosmyki. Oprócz nieodpowiedniej pielęgnacji występują dodatkowe elementy szkodliwe, których należy unikać: – słona i chlorowana woda, – promieniowanie UV, – kosmetyki z alkoholem, – uszkodzenia mechaniczne, – nieodpowiednie farbowanie, – suche i mroźne powietrze. Włosy słowiańskie jako produkt idealny są trzy razy bardziej odporne na większość tych czynników. Polecamy naprawdę ten gatunek włosów. Jestem w stanie stwierdzić, że żadne włosy pielęgnowane w ten sposób nie ulegną zniszczeniu. Wiem, co klientki potrafią zrobić z założonymi włosami. Okropny, jednolity kołtun wymaga kliku godzin pracy, by powrócić do stanu używalności. Nie spotkałam się jeszcze jednak z włosami (bez względu na ich gatunek), które mimo zniszczenia i splątania nie dały się zregenerować. Jest to ewidentny dowód na nieumiejętne podejście do pielęgnacji, dlatego szczerze polecam egzekwowanie wyżej wymienionych rad. Włosy na pewno odwzajemnią się swoim pięknem.

{nocache:3184c568d2e87dd3bb0f42fe21f7a21b#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl